Rixos Premium Göcek
 
 
 
Kişi
Çocuk
Bebek
Promosyon Kodu
 
Rezervasyon
 
 
 
Rezervasyon
 
www.rixos.com ile Rezervasyon Yap & Ayrıcalıklardan Faydalan X

Aşağıdaki ayrıcalıklar tüm fiyat ve oda tipleri için geçerlidir
Erken giriş imkanı ( 12.00 ) & Geç çıkış imkanı ( 14.00 ) ( müsaitliğe bağlı olarak )
Transfer Taleplerinde indirimli fiyatlar
Otel içi extra harcamalarda 10% indirim
Giriş gününüze özel taze meyve tabağı
Giriş gününüze özel 1 şişe şarap imkanı

 

Premium Göcek
Şimdi keşfedin...

Keşfetmek için kaydırın.

Rixos Premium Göcek, Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Göcek beldesinde yer alan büyüleyici bir konuma sahip. Muğla şehir merkezine 100 km mesafedeki otelimiz, Dalaman Havalimanı'na ise sadece 20 km uzaklıkta bulunuyor. Muhteşem bir atmosfere sahip olan Göcek, mükemmel denizi, özel sahilleri, çam ağaçlarıyla çevrelenmiş korunaklı yapısı ile doğanın hayranlık uyandıran ihtişamını bir arada sunuyor. Rixos Premium Göcek'te yapacağınız keyifli bir kahvaltının ardından Göcek plajlarını ve çevresini keşfetmek için keyifli bir tura çıkabilirsiniz. 

Fethiye

Rixos Premium Göcek, Fethiye şehir merkezine sadece 28 km mesafede bulunmakta. Muğla'ya bağlı bir ilçe olan Fethiye, dünyaca ünlü doğal, tarihi ve kültürel güzellikleriyle büyüleyici bir atmosfere sahip. Doğu ve güneydoğusunda Antalya yer alırken kuzeybatısında Dalaman, kuzeyinde ise Denizli ve Burdur bulunmaktadır. İrili ufaklı pek çok muhteşem koy, Fethiye'de yer alır. Yine burada bulunan Ölüdeniz, mükemmel kumsalıyla her yıl yerli ve yabancı pek çok turisti ağırlamaktadır.

Ölüdeniz

Mavi ve yeşilin tüm tonlarını bir arada bulunduran Ölüdeniz, Fethiye’ye bağlı kumsalıyla ünlenmiş turistik bir belde. Durgun görünen denizi ve altın gibi kumsallarıyla konuklarını büyülüyor. Belceğiz’de ise Ölüdeniz lagünleri yer alıyor. Ölüdeniz sahilinde isterseniz deneyimli bir pilot eşliğinde yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Ayrıca dalış meraklıları için de Ölüdeniz farklı bir alternatiftir.

Telmessos

Fethiye’de bilinen ilk yerleşim bölgesi olan Telmessos, tarihin dokusunu hissedebileceğiniz önemli bir antik kenttir. İsmini mitolojiden, Apollon'un oğlu Telmessos'tan aldığı söylenen kentin kökleri, M.Ö. 5. yüzyıla kadar dayanmaktadır. Arkeoloji meraklıları için önemli bir seçenektir. Ayrıca buradaki gezinizin ardından Yaka Köyü'nde bulunan Tlos harabelerini de ziyaret edebilirsiniz. Akropol, agora, hamam ve tiyatro kalıntılarını da mutlaka keşfe çıkmalısınız.

Xanthos – Letoon

Rixos Premium Göcek'te konaklayan misafirlerimiz, günübirlik olarak Xanthos ve Letoon antik kentlerini keşfedebilirler. Antik Çağ'da Likya’nın en büyük idari merkezi olan Xanthos, Fethiye’ye yaklaşık 50 km uzaklıkta, Kınık Köyü yakınlarında bulunmaktadır. Burada yaşayan her medeniyetin inşa ettiği yapılarda Likya gelenekleri, Helenistik ve Roma Dönemi etkileri görülmektedir. Antik Çağ'da Likya’nın dini merkezi Letoon ise Xanthos’a 4 km uzaklıkta bulunmaktadır. Artemis ve Apollo’nun annesi Leto’ya adanmış Leto Tapınağı ile Apollon ve Artemis tapınakları, alanda yer almaktadır. Tarih meraklıların mutlaka gezmesi gereken Letoon, Xanthos ile birlikte UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde 1988 yılından beri yer almaktadır.

Kelebekler Vadisi

Bir hazine keşfine çıkmak istiyorsanız Kelebekler Vadisi, eşsiz doğasıyla gezebileceğiniz en özel yerlerden biri. Ölüdeniz beldesi sınırları içerisinde yer alan Kelebekler Vadisi, Babadağ eteklerinde bulunmaktadır. Kayalıklarla çevrili bu özel vadi, ismini ağırladığı kelebek türlerinden almıştır. Özel bir tür olan 'Kaplan Kelebeği'nin de dolaştığı bu vadide bir şelaleyle de karşılaşabilir, doğa ile başbaşa bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Dalyan

Doğal yapısını koruyan Dalyan, antik ve doğal güzellikleriyle oldukça güzel bir atmosfere sahip. Dalyan; plajları, kaplumbağaları, çamur banyoları ve termal özellikleriyle günübirlik ziyaretleriniz arasında en keyif alabileceğiniz yerler arasında bulunuyor. İztuzu Kaplumbağa Plajı’nda sahil keyfini deneyimleyebilir ya da Dalyan Nehri’nde unutulmaz bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Kayaköy

Fethiye’ye yaklaşık 8 km uzaklıkta bulunan Kayaköy, arkeoloji meraklılarının en çok uğradığı yerler arasında yer alıyor. Likya döneminde Karmylassos olarak bilinen Kayaköy Ören Yeri, büyüleyici atmosferiyle tarihe tanıklık etmiş en önemli antik kentler arasındadır. Kayaköy’de ayrıca taş ev, sarnıç gibi pek çok önemli mimar örneği ile şapel niteliğindeki yapıları bir arada bulmak mümkün.

Saklıkent

Rixos Premium Göcek'te konakladığınız süre boyunca gezilmesi gereken yerler arasında Fethiye merkezine yaklaşık 60 km uzaklıktaki Saklıkent’in eşsiz doğası da yer almaktadır. Büyüleyici atmosferiyle Saklıkent Kanyonu’nda akan suyun içinde ilerleyip vadinin eşsiz manzarasını deneyimleyebilirsiniz. Doğayla iç içe geçirmek istediğiniz günlük bir gezi planınız varsa duraklarınızdan biri mutlaka Saklıkent olmalıdır.

Tekne Turu

Mavi denizin yeşil ormanlarla birleştiği ve turkuazın büyülü tonuyla bezenmiş Göcek’i farklı kılan en önemli özelliği, çevresinde yer alan bir çok irili ufaklı ada ve koylara yapılan Göcek tekne turlarıdır. Göcek Adası, Tersane Adası, Domuz Adası, Yassıca Adaları, Kızılada, Tavşan Adası, ve Katrancık Adası bunlardan bazılarıdır. Dünyanın başka hiçbir yerinde görülemeyecek bir doğa harikasını keşfedeceğiniz unutulmaz bir yolculuğa Göcek tekne turu ile çıkabilirsiniz. 

 

Premium Göcek'den Kareler

  • Rixos Premium Göcek Suites & Villas
  • Rixos Premium Göcek Suites & Villas
  • Rixos Premium Göcek Suites & Villas
  • Rixos Premium Göcek Suites & Villas
  • Rixos Premium Göcek Suites & Villas
  • Rixos Premium Göcek Suites & Villas
  • Rixos Premium Göcek Suites & Villas
  • Rixos Premium Göcek Suites & Villas
  • Rixos Premium Göcek Suites & Villas
 
Yükleniyor